Roman Kostelnyi

Roman Kostelnyi, Kanie

Numer skarbonki: 111317
Pomóż mi w walce z rakiem!
zebrano:
135 zł
0%
cel zbiórki:
540 000 zł

Historia

Nikt nie wie, co będzie jutro, ale wszyscy planujemy swój jutrzejszy dzień... Tak było i ze mną, dopóki pewnego wieczoru nie złapał mnie nagle napad padaczkowy. Tego wieczoru karetka zabrała mnie do szpitala, w którym zostały przeprowadzane wszelkie badania celem wyjaśnienia przyczyny moich napadów. Po przeprowadzeniu tomografii mózgu, dostałem druzgocącą diagnozę – Gliblastoma IDH-wildtype (WHO GIV) – najgorszy guz mózgu ze wszystkich możliwych. 

Od tego czasu moje życie zmieniło się diametralnie, ale razem z moją rodziną byłem pełny optymizmu i miałem nadzieję, że po operacji wszystko będzie w porządku i będę mógł wrócić do normalnego życia. Usunięcie nowotworu zostało przeprowadzone w Centralnym Szpitalu Klinicznym UCK WUM  przy ul. Stefana Banacha 1a w Warszawie przez neurochirurga Dr n. med. Tomasza Czernickiego. Po operacji odbywałem rehabilitację oraz chemio i radioterapie, jednak po krótkim czasie leczenie chemioterapią zostało przerwane z powodu zakrzepów w lewej nodze. Najgorszym skutkiem nowotworu jest utrata mobilności lewej ręki i nogi - po każdym kolejnym napadzie padaczkowym jest coraz gorzej. W przypadku braku kontynuacji leczenia w niedługim okresie zostanę lewostronnie sparaliżowany.

W tym momencie wyczerpały się już niemal wszystkie możliwości standardowego leczenia w Polsce. Jedynym moim ratunkiem i szansą na przeżycie jest komercyjne leczenie w jednej z poniższych klinik. Takie leczenie jest bardzo kosztowne:

1. Optune firmy Novocure w Tel Awiwie  – koszt ok. 20 000 EURO/m-c, przy czym czas trwania terapii wynosi 6 miesięcy (120 000 EUR za kurs terapii),

2. Terapia immunologiczna w Klinice IOZK w Kolonii – koszt ok. 100.000 EURO,

3. Terapia Nanotherm firmy Magforce – dostępna już w Lublinie koszt 55.000 EURO.

Niestety takie leczenie  przekracza możliwości finansowe moje i mojej rodziny, dlatego zwracam się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe w walce z chorobą.

Czas płynie nieubłaganie... Każda kwota się liczy. Będę bardzo wdzięczny za wszelką udzieloną pomoc!

Kim jestem

Nazywam się Roman Kostelnyi. Jestem pracownikiem działu rekrutacji w niewielkiej firmie usługowej. Jestem także sportowcem, od kilkunastu lat aktywnie ćwiczę pływanie, wspinaczkę górską oraz jazdę na nartach. Przede wszystkim jednak jestem mężem i ojcem 5 dzieci - najmłodsze skończyło 6 lat. Mam jeszcze mnóstwo planów, które chciałbym zrealizować w przyszłości. Moja natura sportowca nie pozwala mi na poddanie się i każe walczyć do końca o swoje marzenia, zdrowie i życie.  

Choroba

Choruję na nowotwór mózgu - glejaka wielopostaciowego IV stopnia (WHO G4) okolicy czołowo-ciemieniowej prawej półkuli mózgu. O chorobie dowiedziałem się w sierpniu 2019 roku, kiedy to dostałem ataku padaczki i straciłem przytomność. Wtedy nowotwór został zdiagnozowany po raz pierwszy, a ja rozpocząłem walkę o swoje zdrowie i życie.

Dotychczasowe leczenie

Byłem operowany w sierpniu 2019 roku w Klinice Neurochirurgii w Szpitalu na Banacha w Warszawie. Następnie zostałem poddany zabiegom radioterapii i chemioterapii Temodalem. Niestety w kwietniu 2020 roku nastąpiło wznowienie choroby, nowotwór zaczął odrastać ze zdwojoną siłą. Z wielką przykrością po kolejnej konsultacji w Szpitalu na Banacha dowiedziałem się, że ponowna operacja jest niemożliwa ze względu na miejsce pojawienia się nowotworu.

Na moje leczenie składają się regularne wizyty i konsultacje z lekarzami: onkologami i neurochirurgami z całego kraju oraz systematycznie wykonywane badania diagnostyczne. Z powodu skomplikowania i miejsca położenia nowotworu, jest on poza zasięgiem Gamma Knife.

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Wspierający

Najnowsze darowizny

Anonimowy 2 miesiące temu 100 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 50 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem