Stanisław Wojciechowski

Stanisław Wojciechowski, Piekary Śląskie

Numer skarbonki: 111122
Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Stanisław odszedł...
zebrano:
4 144 zł
4%
cel zbiórki:
100 000 zł

Historia

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Stanisław odszedł…

Składamy szczere wyrazy współczucia jego rodzinie i bliskim.

Zarząd Fundacji Alivia.

Skarbonka Stanisława została zamknięta. Prosimy nie przekazywać darowizn na ten cel. ………………………………………………………..***………………………………………………………….

Nazywam się Stanisław, mam 69 lat.

Na początku 2019 roku trafiłem do poradni chirurgicznej. Lekarz po zbadaniu stwierdził, że w odbytnicy jest guz, najprawdopodobniej to nowotwór złośliwy. Zostałem skierowany na kolonoskopię. Po otrzymaniu wyniku przeżyłem ogromny szok i niedowierzanie wraz z całą Rodziną. Wynik potwierdził, że to złośliwy rak odbytnicy. Zostałem również skierowany na tomografię. Wynik potwierdził, że są przerzuty na wątrobie oraz śledzionie. Trafiłem na oddział onkologiczny, rozpoczęła się diagnostyka w kierunku immunoterapii.

Niestety wyniki badań molekularnych wykazały mutację KRAS. Nie można było zastosować immunoterapii. Lekarze zdecydowali się rozpocząć chemioterapię. Co dziesięć dni brałem dwa razy po 22 godziną chemię.  Pod koniec maja 2019 wziąłem ostatnią chemię, po której niestety zacząłem też tracić włosy. Po piątej chemioterapii dostałem udaru niedokrwiennego mózgu, po którym wystąpiła afazja i lekki niedowład prawej strony ciała. Myślałem, że już z tego nie wyjdę. Jednak dzięki wsparciu Rodziny powoli dochodziłem do siebie. Leczenie onkologiczne zostało wstrzymane ze względu na ryzyko kolejnego udaru. W międzyczasie rozwinęła się ostra jaskra, prawie straciłem wzrok. Przeszedłem operację okulistyczną, na szczęście udało się lekarzom uratować mój wzrok. Mój wzrok już nie jest tak dobry, ale nie jestem osobą niewidomą. W sierpniu 2019 roku przeszedłem przemijające niedokrwienie mózgu. Nadal leczenie onkologiczne jest odroczone. Przechodzę dalszą diagnostykę i leczenie udaru niedokrwiennego mózgu oraz jaskry.

Mam nadzieję, że niebawem będę mógł podjąć dalsze nierefundowane leczenie, być może  za granicą. Niestety potrzebuję na ten cel środków. Leki, wizyty lekarskie, oraz przejazdy na wizyty są bardzo kosztowne. Mimo że Rodzina pomaga, to nie wystarcza. Po zakończonym leczeniu jest możliwe wykonanie zabiegu termoablacji lub ablacji NanoKnife, usunięcia guzów na wątrobie. NanoKnife nie jest refundowany. 

Chciałbym jeszcze kiedyś powędkować nad jeziorem, to było od zawsze moje hobby, teraz jestem zbyt słaby, aby gdziekolwiek podróżować. Chcę nacieszyć się jeszcze swoją Rodziną, Żoną Barbarą, córkami Dominiką, Agnieszką oraz wnukami Dominikiem i Weroniką. Mimo tylu chorób chciałbym wygrać tę walkę z tak agresywnym przeciwnikiem, jakim jest rak odbytnicy z przerzutami do wątroby i śledziony. Bardzo proszę o wsparcie. 

 

Galeria

Dziennik

Nasz Kochany Tata, Mąż i Dziadek Stanisław odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Tatusiu, bez Ciebie świat już nigdy nie będzie taki sam.

Dziękuję serdecznie wszystkim darczyńcom za wpłaty. Pozdrawiamy ciepło. Stanisław z Rodziną.

Badanie kontrolne TK wykazało powiększenie zmian nowotworowych. Lekarze podjęli pilną decyzję o wznowie chemioterapii. Jestem już po trzeciej chemii. Nadal zbieram środki na nierefundowane leczenie, które będzie potrzebne na dalszym etapie. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Pozdrawiam. Stanisław z Rodziną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie. Jesteście wspaniali! Życzymy dużo zdrowia. Stanisław z rodziną.

Dziękuję bardzo wszystkim darczyńcom za wpłaty i wsparcie. Życzymy wszystkim dużo zdrowia. Pozdrawiamy serdecznie ☺️ Stanisław z rodziną.

Dziękuję z całego serca wraz z rodziną wszystkim darczyńcom za wsparcie i ciepłe słowa. Wasze wsparcie daje siłę do dalszej walki. Pozdrawiamy serdecznie. Stanisław z rodziną.

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 11 miesięcy temu 1000 zł 99

Trzymam mocno kciuki

Serdecznie dziękuję za wpłatę i wsparcie. Pozdrawiam Stanisław z rodziną.
Stanisław


Anonimowy 11 miesięcy temu 600 zł 86

Pozdrawiam serdecznie, szybkiego powrotu do zdrowia

Z całego serca dziękujęmy za wpłatę. Życzymy dużo zdrowia. Pozdrawiamy serdecznie.Stanisław z rodziną.
Stanisław


Anonimowy 1 rok temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 2 miesiące temu 20 zł

Anonimowy 5 miesięcy temu 50 zł 31

Odwagi, przyjdą jeszcze dobre dni. Trzymam kciuki.

Serdecznie dziękuję za wpłatę. Życzę dużo zdrowia i siły w tym ciężkim dla wszystkich czasie. Pozdrawiam. Stanisław z Rodziną.
Stanisław


Anonimowy 5 miesięcy temu 100 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 100 zł

Anonimowy 8 miesięcy temu 100 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 100 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 20 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem