Szymon Kostrzewski

Szymon Kostrzewski, Kostrzyn

Numer skarbonki: 110460
Szymon to młody chłopak, który potrzebuje wsparcia.
zebrano:
14 298 zł
100%
cel zbiórki:
12 000 zł

Historia

Nazywam się Aldona Kostrzewska i proszę o Państwa pomoc w walce z rakiem rozsianym mojego syna Szymona Kostrzewskiego. Jestem pielęgniarką. Od 37 lat dbam o dobro pacjentów. Oddaję się pracy z wielkim zaangażowaniem, czuję wielką empatię do ludzi. 

Jesienią 2016 roku dowiaduję się o chorobie nowotworowej syna. Szpital, zabieg usunięcia jądra. Potem następny pobyt w szpitalu. W wykonanych badaniach lekarze stwierdzają zmiany w węzłach chłonnych okołoaortalnych, śródpiersia i płuc. Zaczyna się walka o życie. Najpierw chemioterapia w schemacie BEP. Syn jest już po 3 seriach leczenia. Jego stan ducha to przygnębienie, strach, czasami rozpacz.

Prosimy o pomoc. Niewielkie środki finansowe moje i syna odcinają nas od możliwości sprawdzenia innych metod leczenia. Wsparcie z Państwa strony pomogłoby w leczeniu „duszy” - terapia psychologiczna, a także rozwiązałoby problem finansowy związany z dojazdami do Centrum Onkologicznego w Poznaniu, zakup leków i innych spraw związanych z walką z tą chorobą.

Darowizny na rzecz leczenia Szymona można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij na przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Dziennik

Walczymy dalej! Niestety choroba Szymona jest nieprzewidywalna i nigdy nie wiadomo, czy jego stan z dnia na dzień się nie pogorszy. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i jednocześnie prosimy, abyście nas nie opuszczali... Ciągle potrzebujemy pomocy w sfinansowaniu kolejnych badań, konsultacji medycznych i przyjmowanych przez Szymona leków.

Dopiero teraz jesteśmy w stanie napisać co się u nas wydarzyło. Piszę "u nas" bo to jest walka matki o życie i zdrowie syna i walka Szymona, któremu jest bardzo trudno opisać to, czego doświadcza w trakcie choroby.
- Listopad 2016 - orchidektomia
- Zdiagnozowano guz germinalny, utkany potworniak dojrzały ok. 60%, rak zarodkowy 35%, choriocarcinoma 5%
- Czterokrotna chemioterapia BEP (tj. cztery razy podawanie chemii przez 5 dni)
- Chemioterapia stacjonarna
- W maju 2017 przyjęcie na oddział Centrum Onkologii celem podjęcia decyzji terapeutycznej. Kontrolne badania wykazują progresję, wysnuto podejrzenie Teratoma Growing Syndrome, podjęto decyzję o skierowaniu do urologa i torakochirurga celem operacji zmian.
Wydano skierowanie do Poradni Urologicznej MSWiA w Warszawie i Poradni Torakochirurgicznej WCPiT w Poznaniu.

Pragnę podziękować za przekazane kwoty, słowa życzliwości, wsparcia. Walczę dalej, niestety chemioterapia nie zadziałała. Oczekuję na operację usunięcia węzłów chłonnych zaotrzewnowych, w Klinice MSWiA w Warszawie. Boję się, zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z tym zabiegiem. Przeraża mnie myśl o rozcięciu powłok skórnych od mostka po wzgórek łonowy. Po trzech konsultacjach, onkologicznej, urologicznej, anestezjologicznej, prawdopodobnie będę przyjęty do Kliniki MSWiA w Warszawie 12.07.2017
Jestem już po trzech męczących i kosztownych dla mnie wizytach w Warszawie. Następny etap walki o życie to operacja torakochirurgiczny (chirurgia klatki piersiowej) w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu. Co będzie dalej z moim życiem, nie wiem. Próbuję myśleć pozytywnie ale nie zawsze udaje mi się osiągnąć stan ukojenia, wyciszenia. Dzięki Państwa wsparciu finansowemu łatwiej dojechać na konsultacje, zakupić leki, zadbać o odpowiednie zbilansowane odżywianie. Potrzeby są ogromne. Liczę na dalsze wsparcie z Państwa strony. Sam sobie nie poradzę. Dziękuję za pomoc już teraz.
Szymon Kostrzewski

Wypłaty (suma: 3959.37 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

19.06.2020 - 941.94 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

04.12.2018 - 914.84 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

23.02.2018 - 405.29 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

23.02.2018 - 350.30 zł
- kategoria wydatków: transport

11.12.2017 - 600.00 zł
- kategoria wydatków: inne

26.05.2017 - 747.00 zł
- kategoria wydatków: inne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 10 339,12 zł

Wspierający

Największe darowizny

Darczyńcy Macieja Woźniackiego 6 dni temu 10000 zł

Anonimowy 4 lata temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 6 miesięcy temu 23 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 47 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 102 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 203 zł

Anonimowy 1 rok temu 100 zł

Anonimowy 1 rok temu 483 zł

Anonimowy 1 rok temu 29 zł

Anonimowy 1 rok temu 125 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem