Weronika Popielarz

Weronika Popielarz, Kościelec

Numer skarbonki: 110196
Miała 2 lata, gdy zachorowała. Walczę z chorobą ponad 26 lat!
zebrano:
8 268 zł
16%
cel zbiórki:
50 000 zł

Historia

Nazywam się Weronika Popielarz, mam 28 lat, pochodzę z miejscowości Kościelec, a obecnie mieszkam w Kole, powiat kolski, województwo wielkopolskie.

Od 26 lat choruje i leczę się onkologicznie. Jestem po 3 operacjach neurochirurgicznych (1993,1994,2003 r.) usunięcia złośliwego guza mózgu – wyściółczaka anaplastycznego okolicy czołowo-ciemieniowej lewej. W 1994 r. przeszłam radioterapię całej osi nerwowej (cała głowa 40.5 Gy i cały rdzeń kręgowy 25,5 Gy w 25 frakcjach). Napromieniowanie było duże. Po kolejnej wznowie guza w 2003 roku – przeszłam trzecią operacje neurochirurgiczną i zostałam poddana też leczeniu onkologicznemu - chemioterapią. Po tym czasie intensywnie kontynuowałam rehabilitację oraz miałam inne zabiegi chirurgiczne usprawniające narząd ruchu jak wydłużanie ścięgna Achillesa.

W 2010 r. w kontrolnym badaniu MR głowy wykazano nieprawidłową masę o charakterze najpewniej oponiaka (być może indukowanego radioterapią w 1993,1994). Guz jest usytuowany w lewej okolicy ciemieniowej – guz przylegający do ściany bocznej tylnej części zatoki strzałkowej górnej. W badaniu MR wykazano guza o wymiarach 28x15x27,5 mm. W dniu 5.10.2011 r. zostałam poddana zabiegowi radiochirurgii stereotaktycznej Gamma Knife. Po pierwszej operacji miałam naświetlania, były one tak silne, że spowodowały wypalenie cebulek włosowych. Do chwili obecnej ponoszę konsekwencje tego, nosze perukę. Po drugiej operacji powstał uraz połowiczy prawostronny. Jestem osobą niepełnosprawną, potrzebująca ciągłej rehabilitacji.

W 2017 r. po raz kolejny los odwrócił się ode mnie bezlitośnie. W badaniu MR głowy zdiagnozowano cztery guzy (oponiaki). W związku powyższym musiałam przejść ponownie zabieg radiochirurgii stereotaktycznej - naświetlanie głowy w Klinice Allenort Gamma Knife w Warszawie. W dniu 20.12.2017 r zastosowano leczenie radiochirurgią stereotaktyczną Gamma Knife trzech guzów o radiologicznych cechach oponiaków zlokalizowanych na sklepistości czołowej półkuli mózgu lewej oraz w okolicy ciemieniowej półkuli mózgu lewej. Podano dawki odpowiednio 12 Gy w jednej frakcji na izodozę referencyjną 50% na guz o objętości 0,895 cm 3 oraz 12 Gy w jednej frakcji na izodozę referencyjną  50% na guz o objętości 1,52 cm 3. Czwarty guz o cechach oponiaka namiotu móżdżku po stronie prawej o wym. 4x5x3mm do zabiegu. Wciąż zmagam się z chorobą onkologiczną i walką o sprawność ruchową. Nieustannie walczę ze skutkami choroby, silnymi bólami głowy i kręgosłupa.

Założenie Subkonta w ramach Programu SKARBONKA wiążę się dla mnie z dużą pomocą finansową:

  • Pomogłoby mi finansować wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. W mojej sytuacji nie mogę wyjeżdżać do sanatorium, gdyż Narodowy Fundusz Zdrowia odrzuca moje wnioski ze względu na schorzenie: leczenie onkologiczne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie nie zawsze posiada środki żeby dofinansować turnus rehabilitacyjny.
  • Moim marzeniem jest dokonać przeszczepu włosów.
  • Pokrycie kosztów dojazdów na leczenie (leczyłam i leczę się w CZMP w Łodzi; w Szpitalu Klinicznym na Spornej w Łodzi ~Onkologia i obecnie doszła jeszcze Klinika Allenort w Warszawie)
  • Planuję operacyjnie usprawnić rękę prawą.
  • Chciałabym kontynuować rehabilitację ruchową.


Darowizny na rzecz leczenia Weroniki można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie. 

Wypłaty (suma: 1828.62 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

09.11.2016 - 1828.62 zł
- kategoria wydatków: transport

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 6 439,77 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 lata temu 560 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 539 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 3 tygodnie temu 13 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 38 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 159 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 53 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 90 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 12 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 54 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 142 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem