Bądź odważny
a potężne siły przyjdą Ci z pomocą

Basil King

Załóż zbiórkę pieniędzy na leczenie

Wiemy, że rak to zmaganie nie tylko z chorobą, przykrymi skutkami ubocznymi leczenia, ale także z poważnymi problemami finansowymi. Sami tego doświadczyliśmy. Wiemy ile strachu i bezradności wywołuje sytuacja, w której nie masz pieniędzy na badanie lub leczenie, od którego zależy Twoje zdrowie i życie.

Zostań Podopiecznym

Dlatego powstał Program Skarbonka!

Skarbonka to charytatywne zbiórki pieniędzy, które z pomocą wielu Darczyńców i Ludzi Dobrej Woli prowadzi Alivia – Fundacja Onkologiczna.

Załóż zbiórkę na leczenie

Jak działają charytatywne zbiórki pieniędzy?

Dołączając do Programu Skarbonka otrzymujesz dedykowaną podstronę zbiórki w serwisie skarbonka.alivia.org.pl, za pośrednictwem której darczyńcy mogą dokonywać wpłat na rzecz Twojego leczenia.

W trosce o wykorzystanie zebranych środków zgodnie z przeznaczeniem, darowizny wpływają najpierw na konto Fundacji i są wypłacane Podopiecznym na podstawie faktur za wydatki lub dokonujemy przelewu bezpośrednio na konto szpitala lub innego usługodawcy. Pieniądze można spożytkować na wydatki związane z chorobą nowotworową, takie jak leki, konsultacje u lekarzy, badania diagnostyczne, rehabilitację, dojazdy do ośrodka leczenia.

Z każdej wpłaty 90% jest do dyspozycji Podopiecznego, a 10% jest przeznaczane na pokrycie kosztów prowadzenia Programu (m.in. koszty systemu informatycznego, wynagrodzenie pracowników obsługujących Program, koszty księgowości, prowizje pobierane przez systemy płatności online).

Co zyskasz zakładając zbiórkę w Programie Skarbonka?

  • Możliwość legalnej zbiórki środków na leczenie, bez konieczności zapłaty podatku od darowizn.
  • Profesjonalną i sprawną obsługę (wypłaty środków dokonujemy w ciągu maksymalnie 10 dni od zgłoszenia wydatków).
  • Dostęp do systemu informatycznego, umożliwiającego m.in. wygodne zgłaszanie wydatków, edycję tekstu z opisem swojej historii, zamieszczanie aktualności na swojej stronie, odpowiadanie na komentarze darczyńców, zamieszczanie zdjęć.
  • Poradnik ułatwiający napisanie opisu na swoją stronę.
  • Poradnik, jak skutecznie zbierać środki finansowe.
  • Ulotkę w formacie pdf, gotową do wydruku.
  • Promocję swojej strony w formie postów sponsorowanych na Facebooku i w miarę możliwości, w innych mediach.
  • Możliwość kontaktu ze specjalistami współpracującymi z fundacją (m.in. psycholog, prawnik).
  • Możliwość zbiórki środków z 1% podatku.
  • Możliwość prowadzenia aukcji charytatywnych na Allegro.

Dołącz do Programu Skarbonka

Pomoc chorym w ramach Programu jest udzielana zgodnie z Regulaminem Programu Skarbonka. Udział w Programie oznacza jego akceptację.

Zobacz regulamin